Протидія Змінам у Довкіллі - Оцінка Впливу на Довкілля - ЦЛДД

Протидія негативним змінам у довкіллі, які мали місце в минулому, відбуваються зараз або можуть бути

Те, що зараз відбувається із навколишнім середовищем – це результат багатолітньої руйнівної діяльності наших попередників та багатьох сучасних рішень. Ще за часи донезалежної епохи було допущено ряд помилок, які коштують нам тепер великої екологічної катастрофи. Це стосується будівництва та діяльності великих підприємств, у проекти яких не були закладені умови дбайливого відношення до навколишнього середовища.

Яка ситуація у 2018-му?

Сьогодні ми маємо ряд незаперечних проблем із довкіллям, які потрібно негайно вирішувати:
• Екологічна криза, що з’явилася внаслідок Чорнобильської катастрофи, як результат – дуже сильне радіаційне забруднення повітря та рослинності у великому радіусі навколо реактору.
• Критична ситуація по обсягах шкідливих промислових викидів у повітря в Донецько-Придністровському регіоні (83,6% від загального об’єму за даними 2017р), як результат – великі показники забрудненості повітря містах: Запоріжжя, Донецьк, Дніпродзержинськ, Маріуполь та найбільше - Кривий Ріг.
• Кислотні дощі – дощові та снігові опади, що характеризуються зниженим рівнем кислотності (показник рН), як результат – загибель риби, комах та земноводних, а також хімічні опіки на листках дерев та їх поступове відмирання.
• Знищення озонового шару – спеціального прошарку атмосфери, який мінімізує проходження ультрафіолетових променів від Сонця на Землю, як результат – глобальне потепління та поява великої концентрації шкідливого ультрафіолету.
• Забруднення атмосферного повітря – причиною цього явища у більшому проценті є автомобільні викиди (33% від загального об’єму за даними 2017р), як результат – наявність великої кількості канцерогенних сполук у звичайному повітрі.
• Накопичення токсичних відходів – найбільш критична ситуація із пластиком та виробами з нього, кількість неперероблених відходів зростає з кожним роком, як результат – Земля поступово покривається пластиковим шаром токсичної речовини.
• Вимирання певних біологічних видів – мова йде про рослини та тварини, які не витримують відповідного стану навколишнього середовища, як результат – зникнення цілих популяцій та зміни у природній еволюції Землі.
• Потепління клімату – це небажані зміни, що провокують формування нових кліматичних умов, як результат – танення льодовиків та зміщення сезонних кордонів.
• Та багато інших.

Які наслідки це має для жителів нашої країни?
Звичайні жителі нашої країни зазвичай навіть не помічають масштабності наявних проблем, але кожен день на собі відчувають негативні наслідки:
• Погане самопочуття та поява великої кількості важко виліковних/невиліковних хвороб;
• Динамічні зміни у кліматі, які унеможливлюють пристосування до певних умов життя;
• Погіршення соціальних взаємовідносин, як невід’ємний аспект боротьби за матеріальне збагачення будь-якими методами.
І з кожним роком ці наслідки стають більш значущими та відчутними.

Як ми можемо протидіяти змінам у навколишньому середовищі?
Перше і головне – це необхідно підпорядкувати усі бізнес процеси у країні правилам збереження навколишнього середовища. Обладнання та технології виробництва повинні бути замінені на більш екологічні, концентрація об’єктів промисловості повинна бути зменшена до мінімально допустимої кількості, повинні бути запущені природоохоронні системи та створені відповідні законопроекти зі зрозумілими санкціями при їх невиконанні.

Ваш бізнес – це також частина великого механізму загальної підприємницької діяльності України, тож Ваш внесок у навколишнє середовище починається тут і зараз: з отримання висновку про оцінку впливу на довкілля. Ваша діяльність повинна бути не тільки законною, але ще й безпечною для навколишнього середовища!

Процедура отримання висновку про оцінку впливу на довкілля

Органом видачі висновку являється Міністерство Природи або Департамент Екології локальної Облдержадміністрації. Вони діють у повній відповідності до Закону України про Оцінку Впливу на Довкілля, прийняття якого датується 18-тим грудня 2017 року.

Центр Ліцензування та Дозвільної Документації вже багато років спеціалізується на отриманні дозволів такого рівня складності. Тож, для успішного, а головне – оперативного, рішення питання, кожен раз ми сумлінно виконуємо певний ряд необхідних дій для Замовника:
1. Складаємо та подаємо Повідомлення щодо наміру впровадження планової діяльності, яка потребує оцінки впливу на довкілля, розміщуємо його у ЗМІ.
2. Збираємо зворотній зв’язок від громадськості щодо планової діяльності, а також ступеню деталізації інформації та загального об’єму досліджень, що мають бути включеними до Звіту.
3. Отримуємо від органів видачі вимог, що стосуються обсягу досліджень та рівня деталізації для складання Звіту.
4. Плануємо та розробляємо Звіт разом із співробітниками органу видачі.
5. Подаємо Звіт на розгляд в орган видачі.
6. Створюємо та розміщуємо повідомлення у ЗМІ щодо часу та місця проведення громадських слухань.
7. Виконуємо представницьких обов’язків на громадському обговоренні та на всіх етапах роз’яснень щодо змісту Звіту.
8. Збираємо інформацію про Звіт та результати громадського обговорення.
9. Отримуємо Висновок з ОВД та передаємо Замовнику в руки.
10. Продовжуємо моніторити ситуацію після закінчення проекту, з метою внесення можливих коригувань.

Як показує наш досвід, для своєчасного отримання висновку про оцінку впливу на довкілля, потрібно виконати дві основні умови:
1) коректно підійти до процесу збору документів та оформлення;
2) створити справді безпечні умови для довколишнього середовища на Вашому підприємстві.

Якщо ви свою частину роботи вже виконали, то за нами діло не стане: наші спеціалісти нададуть Вам професійну підтримку на всіх етапах взаємодії по будь-якому з питань!